Assassin CREED

Hymna Assassínů

20. června 2012 v 12:00 | Lucie Strnadová

Hymna Assassínů

Jsme nezlomní
Srdce v kámen zkuté
Jsme plní tmy
Černá je barva naše
Neznáme bolest
Ta náleží druhým
Pomsta je čest
Již jsme přísahali
Z očí čiší chlad
Strach je první zbraň
Umíme se i smát
Jako sama smrt

Ezio Auditore da Firenze

3. června 2012 v 1:14 | Lucie Strnadová
Představíme si dnes hlavnícho hrdinu knížky a hry Assassin's Creed v kostce....No dobře spíš je to taková série.....
Narození: 24. června 1459,Florencie,v Itálii
Úmrtí:1524 (65 let),umřel na lavičce ve Florencie,Itálie
Příčina úmrtí:Infarkt
Bydliště: Vila v Monteriggioni
Národnost: Ital
Jiná jména:Assassino
Vzdělání: Aristokrat
Povolání: Asasín, Šlechtic
Výška: 180 cm
Váha: 75 kg
Znám jako: Mentor
Titul: Velmistr Asasínského řádu, Il Mentore
Období: Renesance
Předchůdce: Altaïr Ibn-La'Ahad
Následovník: Connor Kenway
Nábož. vyznání: Ateista
Partnerka: Sofia Sartor, Cristina Vespucci, Caterina Sforza
Děti: Flavia, Marcello
Rodiče: Giovanni Auditore, Maria Auditore
Příbuzní: Federico Auditore, Petruccio Auditore, Maria Auditore, Claudia Auditore, Giovanni Auditore, Mario Auditore

Ezio Auditore da Firenze

31. března 2012 v 23:47 | Lucie Strnadová

EZIO

Byl to Italský šlechtic z období renesance, a zároveň hlavní postava v sérii her Assassin's Creed (série), kde jsou však všechny události okolo jeho osoby smyšlené.
Ezio Auditore da Firenze,ale doopravdy existoval...
Fiktivní Ezio Auditore da Firenze (za jméno se v Itálii přidávalo město, ze kterého člověk pocházel) byl šlechtic z Florencie během italské renesance, a bez vědomí většiny historiků a filozofů, ústřední člen a velmistr řádu asasínů. Jako potomka Altair Ibn-La'Ahada a předka Desmonda Milese, bylo na Ezia odkázáno dědictví Asasínů, o kterém nevěděl až do věku 17 let.

Ezio se narodil do vznešeného rodu Auditore, jako druhorozený syn. V dětství strávil mnoho času se starším bratrem, Federicem, který ho naučil velmi dobře lézt po budovách, skákat z velkých výšek do stohů sena a jiné akrobatické dovednosti, dnes zvané parkour. Zlom nastal ve věku 17 let. Zde také jeho život začíná sledovat hra Assassin's Creed 2. Jednoho rána uspořádal pěstní bitvu s přáteli po svém boku proti přívržencům rivalského rodu de'Pazzi s jeho členem, Eziovým vrstevníkem Vieri de'Pazzim. Právě v této bitvě, ze které vyšel vítězně, přišel k oné viditelné jizvě na tváři. Den strávil s bratrem a ukončil jej malou návštěvou ke své přítelkyni, Kristýně Vespucci. Druhého dne z jejího domova rychle utekl před jejím otcem, a šel za svou matkou Mariou do domu Auditore. Právě ona ho seznámila s jeho nejlepším přítelem, Leonardo da Vincim. Do odpoledne ještě pomohl své sestře Claudie a pak i bratrovi Petruccimu. Následně potkal otce, Giovaniho, který mu uložil několik úkolů po městě. Po těchto obchůzkách měl ještě odnést dva dopisy. První byl pro jednoho Zloděje a Kurtyzánu, a druhý pro Žoldáka. Ten si dopis vzal, avšak vzkázal Giovannimu, že se události urychlily a že už není čas. Následně si Ezio všiml velké skupiny vojáků, mířících směrem k domu Auditore.

Ezio přišel pozdě, stráže odvedli otce i bratry pryč, doma byla jen služka s Eziovo matkou a sestrou. Ezio se vyšplhal až na vrcholek florentského Pallazo della Signoria k cele otce. Ten mu pověděl o tajné místnosti ve své pracovně, a ať si Ezio vezme vše co najde. V oné místnosti Ezio našel otcovo Asasínské roucho, meč, zlomenou dýku s chráničem na ruku, kus zašifrovaného pergamenu, a dokument obsahující spiknutí proti Florencii a nepřátelské plány. Tento dokument donesl Uberto Albertimu, rodinnému příteli, kterého předešlý den potkal u otce v pracovně a v pozadí si všiml osoby s širokou černou kápí. Uberto slíbil, že otec s bratry budou volni už druhý den, že se postará. Následně šel opět ke Krystýně domů, kde jí pověděl situaci a strávil zde noc. Druhý den se šel podívat na náměstí, jaká je situace. Bohužel se událo to nejhorší - poprava otce a bratrů. Na pódiu vedle nich stál Uberto Alberti, rodinný přítel, a v pozadí tajemná postava v kápi. Ezio tomu chtěl zabránit, avšak jakmile páka spadla, Ezia obestoupili vojáci a musel se dát na útěk.

Ezio strávil noc u Kristýny a druhý den ho kontaktovala služebná o její příbuzné, která může Eziovi pomoct. Ten nabídku přijal a s matkou i sestrou se na ono místo dostavil. To místo byl veřejný dům. Místní vlastník byla Kurtyzána Paola, která nabídla Ezia naučit se vyhnout strážím, stát se součástí davu - splynout a krást. Po menší lekci Eziovi vrátila skrytou dýku, kterou očividně ztratil - či mu byla odcizena, a poradila, aby jí vzal k Leonardu da Vincimu. Ten mu dýku zprovoznil, a tak se Ezio mohl pomstít. Nepozorován se dostal na náměstí před Pallazo della Signoria, kde Uberto Alberti rozmlouval s Lorenzem de'Medicim. Po chvilce se zastavili v soukromé zahradě hned vedle Pallazo. Ezio po střechách obešel náměstí a proklouzl kolem stráží k oné zahradě. Lorenzo už tu naštěstí nebyl. Ezio se dostal dolů a vykonal na Albertim svou pomstu.

Ezio dal na radu Paoly a odstranil ve Florencii plakáty s ním na obrázku hledaného zločince. Poté se rozhodl s matkou a sestrou opustit Florencii a jít za strýcem Mariem do Monteriggioni.

Jeho strýc, Mario Auditore, Ezia začal s jeho asasinským tréninkem a přípravou na pomstu proti hlavnímu mistru templářů, Rodrigu Borgiovi, který nařídil popravu jeho otce a dvou bratrů. Během svého pátrání, Eziovi se podařilo nejen sjednotit stránky Altaïrova kodexu na poprvé od doby Domenica Auditore, ale také zachránil města Florencie, Benátky a později Řím od templářské zloby. Zajistil budoucnost putování Krištofa Kolumba do "Nového Světa" a osvobození Říma od kontroly Borgia, pomohl také rozšířit renesanci a assassinské ideály nezávislosti a svobodné myšlení celé Itálie.

Krátce před smrtí roku 1503 Rodriga Borgia, Ezio byl zvolen hlavním mistrem, neboli "Il Mentore" Noccoló Machiavellim.

Podle hry Assasin's Creed 2, Brotherhood a Revelations našel Ezio Auditore v Il Vaticano v Říme kryptu, ve které byla tajemná postava Minerva, která mluvila o konci světa.

ZDROJ:Wikipedia

Assassins CREED

31. března 2012 v 0:52 | Lucie Strnadová
Pokud netrpělivě čekáte na knižní zpracování hry Assassins Creed II. v češtině, tak vás jistě potěší zpráva, že kniha je od 28.dubna 2010 již v prodeji a nese název Assassins Creed: Renesance.

Kniha je založena na příběhu Assassin's Creed 2, a jejím autorem je uznávaný dějepisec se specializací na období renesance - Bowden Oliver. U nás knihu v češtině vydává nakladatelství FANTOM Print. Kniha je ve formě paperbacku (brožury), tedy jde o knihu menšího formátu v měkké vazbě. Překlad knihy do češtiny udělala Kateřina Niklová, počet stran je 228, a je ve formátu 145x205 mm.


Kde si mužete knihu obědnat?http://www.fantasya.cz/zbozi/assassins-creed-renesance...klikněte na odkaz a je to!

Úryvek z knihy:

Bowden Oliver: Assassin's Creed: Renaissance

Zrádcům své rodiny se krvavě pomstím. Mé jméno je Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín." Jeho rodinu vyvraždili, a on byl jediným, kdo tu krvavou lázeň přežil. Je rozhodnutý se pomstít. Jenže nepřátelé mají dlouhé prsty a mocné spojence. Nezbývá mu tedy nic jiného než se stát asasínem, tou nejhorší noční můrou svých protivníků. Přichází čas vyrovnat účty. Cestou za spravedlností Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolo Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Pravda bude napsána krví. (anotace)

Vysoko na věžích paláců Vecchio a Bargella plápolaly pochodně a na katedrálním náměstí na sever od nich hořelo jen několik luceren. Pár jich také osvětlovalo přístaviště na břehu řeky Arno. Šerem se stále pohybovalo několik námořníků a přístavních dělníků, přestože už bylo docela pozdě a většina místních se vracela s příchodem noci domů. Námořníci na lodích rychle dokončovali opravy plachtoví a úhledně svinovali lana na tmavých, vydrhnutých palubách, zatímco dělníci pospíchali s nákladem do bezpečí nedalekých skladišť.

Také v hospodách a nevěstincích se svítilo, ulicemi se ale procházelo jen velmi málo lidí. Uběhlo už sedm let od chvíle, kdy byl vůdcem města zvolen tehdy dvacetiletý Lorenzo de' Medici, který konečně přinesl pořádek a klid a ukončil prudkou rivalitu mezi vůdčími bankovními a kupeckými rody, díky nimž Florencie patřila k nejbohatším městům na světě. Přesto to ve městě nepřestalo vřít a občas docházelo i k rozmíškám, jak jednotlivé frakce bojovaly o moc, uzavíraly aliance, nebo se naopak odmítaly smířit se zapřísáhlými nepřáteli.

Florencie léta Páně 1476 nebyla bezpečná ani za jasmínem provoněného večera, kdy se při správném směru větru dalo téměř zapomenout na zápach stoupající z Arna.

Na kobaltově modré nebe vystoupal měsíc a ujal se vlády nad hvězdami. Jeho svit zaléval otevřené náměstí na nábřeží u severního konce Ponte Vecchia s tmavými, zavřenými krámky. Měsíční paprsky našly i postavu v černém šatu na střeše kostela Santo Stefano al Ponte. Byl to mladý muž, sotva sedmnáctiletý, ale vysoký a hrdý. Pozorně se rozhlédl po okolí, pak přiložil ruku ke rtům a tiše, pronikavě hvízdl. Vzápětí se z tmavých ulic a výklenků vyhrnula na náměstí skupina mladíků. Většina byla v černém, někteří ale měli na hlavách krvavě rudé, zelené nebo azurové kápě či klobouky, a všem visely u opasků meče a dýky. Objevovali se postupně, napřed jeden, pak tři, vzápětí už tucet a nakonec jich tu byla dobrá dvacítka. Nebezpečně vyhlížející banda se s domýšlivou sebejistotou roztáhla po náměstí.

Mladík se zadíval dolů na dychtivě zvednuté tváře, které se v měsíčním svitu zdály bledé. Zvedl pěst nad hlavu ve vzdorném pozdravu.

"Stojíme společně!" křikl, když také zvedli pěsti, a někteří dokonce tasili zbraně a zamávali jimi. "Společně," jásali.

Mladík rychle a mrštně jako kočka sešplhal dolů po nedokončené fasádě ke sloupoví kostela, odkud seskočil a s vlajícím pláštěm přistál bezpečně ve středu skupiny, která se okolo něj vzápětí nedočkavě shlukla.

"Ticho, přátelé!" zvedl ruku, aby umlčel poslední, osamělé zavýsknutí. Ponuře se usmál. "Víte, proč jsem vás, své nejvěrnější spojence, sem dnes v noci zavolal? Abych vás požádal o pomoc. Příliš dlouho jsem mlčel, zatímco náš nepřítel, vy víte, o kom mluvím, Vieri de' Pazzi, se procházel městem, pomlouval moji rodinu, špinil naše jméno a ponižoval nás. Obvykle bych se nesnížil k tomu, abych se tak prašivým psem zabýval, ale…"

Přerušil ho velký, ostrý kámen, který přilétl od mostu a přistál mu u nohou.

"Dost těch nesmyslů, grullo," zavolal někdo.

Mladík i celá skupina se otočili po hlase. Věděli, komu patří. Přes most se od jižního břehu blížila další banda mladíků. V čele si nadutě vykračoval její vůdce v tmavém sametovém obleku a rudé pláštěnce sepnuté sponou se zlatými delfíny a kříži v modrém poli. Ruku měl položenou na jílci meče. Byl docela pohledný, jeho vzhled ale kazila krutá ústa a slabá brada, a přestože byl trochu při těle, o síle jeho paží a nohou se nedalo pochybovat.

"Buona sera, Vieri," pozdravil ho mladík nevzrušeně. "Právě jsme o tobě mluvili." Přehnaně zdvořile se uklonil a zatvářil se překvapeně. "Musíš mi odpustit. Nečekali jsme tě. Myslel jsem, že Pazziové si vždy někoho najmou, aby za ně odvedl špinavou práci."

Vieri narovnal ramena a i se svými muži se ve vzdálenosti několika yardů zastavil. "Ezio Auditore! Ty zhýčkaný klacku! Spíše bych řekl, že to tvoje rodina úředníčků a účetních běží při sebemenších potížích za strážemi. Codardo!" Sevřel jílec meče. "Říkám, že to ty se bojíš vzít věci do vlastních rukou."

"No, co můžu říct, Vieri, ciccione. Když jsem naposledy viděl tvoji sestru Violu, zdálo se mi, že ona byla s mýma rukama docela spokojená." Ezio Auditore se na nepřítele zakřenil a potěšilo ho, když uslyšel, jak se jeho společníci za ním chechtají a povzbuzují ho.

Věděl ale, že zašel příliš daleko. Vieri zfialověl vzteky. "To by stačilo, Ezio, ty spratku! Uvidíme, jestli umíš stejně dobře bojovat jako žvanit!" Otočil se ke svým mužům a tasil meč. "Zabijte ty bastardy!" zařval.

Vzduchem prolétl další kámen, tentokrát však nebyl míněn jen jako výzva. Zasáhl Ezia do čela a roztrhl mu kůži. Z rány vytryskla krev a stékala mu dolů po obličeji. Ezio zavrávoral, jak ho zasypala sprška kamení. Jeho vlastní muži se sotva vzchopili a Pazziho banda už se na ně řítila přes most. Obě skupiny se ocitly tak blízko u sebe, že nikdo neměl čas tasit meč, a dokonce ani dýku, proto se muži pustili jeden do druhého pěstmi.

Bitva byla tvrdá a krutá, brutální kopance a údery provázelo ohavné praskání kostí. Chvíli byly síly vyrovnané, ale pak Ezio, kterému do očí stékala krev a omezovala jeho vidění, spatřil, jak dva z jeho nejlepších mužů padli pod ranami Pazziho rváčů. Vieri se zasmál, a protože měl Ezia nadosah, ohnal se po něm těžkým kamenem. Ezio bleskurychle podřepl, kámen ho minul, ale jen o vlásek. Auditoreho muži se ocitli v úzkých. Než Ezio vyskočil na nohy, podařilo se mu vytrhnout z pochvy nůž a divoce seknout do stehna podsaditého Pazziho rváče, který na něj útočil mečem a dýkou. Eziův nůž proťal látku a zařízl se do svalů a šlach. Muž bolestivě zavyl, padl k zemi, upustil zbraně a obě ruce přitiskl na ránu, ze které se vyvalila krev.

Ezio se zoufale vyškrábal na nohy a rozhlédl se. Viděl, že Pazziho muži obklíčili ty jeho u stěny kostela. Do nohou se mu vrátila trocha síly, proto se vydal přátelům na pomoc. Sklonil se pod čepelí dalšího Pazziho nohsleda, zasadil mu ránu pěstí do obličeje a uspokojilo ho, když útočníkovi vylétly z úst vyražené zuby a muž klesl omráčeně na kolena. Křikl na své muže, aby jim dodal odvahu, popravdě se však snažil vymyslet, jak se co nejdůstojněji stáhnout. Tu ale uslyšel přes zvuky bitvy bodrý a dobře známý hlas, který na něj volal zpoza Pazziho chátry.

"Hej, fratellino, co to, do pekla, vyvádíš?"

Ezio si oddychl a srdce se mu rozbušilo úlevou. "Hej, Federico! Co tu děláš? Myslel jsem, že sis vyrazil do města jako obvykle!"

"Nesmysl! Věděl jsem, že máš něco za lubem, a napadlo mě, že se podívám, jestli se můj bráška konečně naučil postarat sám o sebe. Ale zdá se, že potřebuješ ještě pár lekcí!"

Federico Auditore byl o několik let starší než Ezio a nejstarší ze sourozenců a vše dělal ve velkém: pil, miloval i bojoval. Ještě ani nedomluvil a už vtrhl do davu, srazil dohromady hlavy dvou Pazziů, třetího nakopl do čelisti a klestil si cestu bojištěm k bratrovi, jako by se ho násilí okolo nedotýkalo. Jejich muže to povzbudilo a zdvojnásobili úsilí. Pazziové naopak zneklidněli. Několik přístavních dělníků sledovalo bitku z bezpečné vzdálenosti a Pazziové je v šeru považovali za posily nepřítele. A to v nich spolu s Federicovým řevem a létajícími pěstmi, které si rychle osvojil i učenlivý Ezio, vzbudilo paniku.

Nad lomozem se rozlehl zuřivý hlas Vieriho de' Pazzi. "Ústup!" zakřičel na muže a hlas se mu zlomil vysílením a vzteky.

Zdroj: lidovky.cz a internetová stránka http://www.fantasya.cz
 
 

Reklama