Stephenie Meyerová

9. prosince 2012 v 22:01 | Lucie Strnadová |  twilight saga a vše o ní

Stephenie Meyerován je autorka Stmívání(Twilight ),Nového Měsíce(New Moon),Zatmění(Eclipse) a Rozbřesku( Breaking Dawn).Jakmile se do techto knih začtete nepustí vás to.Knihy jsou podle mě dosti napínavé a filmi docela odpovídají,i když tam chibí docela scén ale to poctatné tam je a to je hlavní.Knížky vznikli poctatě na snu kterí se zdál spisovatelce.Jestli si pamatujete scénu na paloučku kde Bella z Edwardem leželi v náručí květin tak vše vzniklo na základě tohoto víjevy.To koukáte co?Najdete to i na wikipedii!


Stephenie je americká spisovatelkaStephenie Meyerová se narodila v Hartfordu (Connecticut) Stephenovi a Candy Morganovým.Vyrůstala ve Phoenixu se svými pěti sourozenci. Je vdaná a má tři syny. Sama psala již jako matka třech ještě ani ne desetiletých kluků.

SERIE STMÍVÁNÍ:

Stephanie Meyerová se proslavila velmi úspěšnou sérií Stmívání (Twilight). Je to fantasy romance určená pro dospívající mládež. Příběh je o 17 leté dívce Isabelle Swanové, která se zamiluje do svého spolužáka upíra Edwarda Cullena. Dílo je psáno z pohledu hlavní hrdinky Belly Swanové. Série Stmívání byla přeložena do 37 různých jazyků a prodalo se více než 25 milionů výtisků po celém světě.
SEN MUŽE INSPIROVAT K VELKÉMU DÍLU:
Stephenie řekla, že na myšlenku Stmívání přišla ve snu 2. června 2003. Sen byl o lidské dívce a upírovi, kteří se do sebe zamilovali, ale velice toužil po její krvi.Přesně jak jsem psala na začátku.Na základě tohoto snu Meyerová napsala záznam, který je teď v knize 13. kapitolou. Navzdory tomu, že měla se psaním velice málo zkušeností, proměnila svůj sen během tří měsíců v kompletní bestselerový román. Po napsání a vydání románu podepsala dohodu se společností (Little, Brown and Company) na 750 tisíc dolarů. Kniha vyšla v roce 2005.

Následoval úspěch knihy a Stephenie rozšířila sérii o další tři knihy: Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk.

Při dokončení Rozbřesku Meyerová naznačila, že by kniha měla být poslední část vyprávěná z pohledu Belly. Midnight Sun měl vyprávět události ze Stmívání, ale z pohledu Edwarda. Stephenie doufala, že Midnight Sun bude publikovat krátký čas po Rozbřesku, ale na veřejnost pronikly její dozatím napsané kapitoly a Meyerová odložila Midnight Sun na neurčito.Tak tady to máte černé na bílím..budou další díl ale spohledu někoho jiného...například upíra Edwarda.

BLIŽŠÍ INFORMACE O KNÍŽKÁCH A FILMECH:

Knížky jako vždi přiházejí jako první a pak příjdou nebo taky nepřídou filmy..
Stmívání (Twilight) - 2005..........film roku 2008
Nový měsíc (New Moon) - 2006...film roku 2009,26. listopadu
Zatmění (Eclipse) - 2007.............film 30. června nejspíš téhož roku ale úplně si nejsem jistá.
Rozbřesk (Breaking Dawn) - 2008
Krátký druhý život Bree Tannerové-2009....Film u této knížky není a nejspíš taky nebude.

Režiser:

Pokaždé někdo jiní u Stmívání to byl Catherine Hardwicke.U Nového Měsíce pak Chris Weitz,ale ten si neohřál zadek příliš dlouho a u Zatmění ho vystřídal David Slade.Takže to vydíte....sami..kvalita fimu se nezměnila ani o píď.Každí,ale tvrdí,že ten poslední díl Rozbřesku měl prostě víc šťávy než ty předešlé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama