Květen 2012

Severská mytologie

18. května 2012 v 23:39 | Lucie Strnadová |  Severská mytologie
Mělibycho si říct co to vlastně znamená severská mytologie....než začnem i z bohy jako je třeba má oblíbena postava Thor o kterém je i film(THOR)To sem ale nepatří.

Severská mytologie

Jsou to vlastně souhrn pověstí, legend a představ o hrdinech, bozích, vzniku, účelu a konci světa pocházející od germánských kmenů obývajících Skandinávský poloostrov a jeho okolí.
Jedná se např. o Nory, Švédy nebo Dány, které spojuje společná vikinská minulost. V širším smyslu jde o staré náboženské představy společné všem germánským kmenům, tedy např. i Anglům nebo Sasům. Ti však přijali křesťanství mnohem dříve než seveřané. K severské mytologii se někdy také řadí mytologie finská.

Severský panteon tvoří dvě skupiny bohů, válečničtí Ásové a Vanové spojovaní s plodností. Za nejvyššího boha se dá považovat Ódin, jeden ze tří prvotních bohů a patron magie a run, Thór, bůh války a Frey, bůh plodnosti. Kromě bohů existují také zlí obři, světlí álfové a také černí álfové (trpaslíci). V severské mytologii také existuje poměrně nejasný systém devíti světů spojených světovým jasanem Yggdrasilem v kterých sídlí zmiňovaná stvoření, lidé a duše mrtvých.
Álfové trpaslíci?Že by takto vznikly elfové....No nezní vám to podobně?

Napíšu a vysvětlím vše co se zde oběvilo a co vám přišlo tak trohu divné.....ale až zítra

Ozdoby

18. května 2012 v 23:03 | Lucie Strnadová |  Můj deníček
.•° °•. ♪ ♫ ♬ ॐ কে ஓ ♕ ♔ ☠ ₪ Ϡ ⊱ ♂ ♀ ♘ ♞ ☯ § ✓ •● ◕ ♡ ღ టి ფ ஜ இ ૠ Ϯ ખ ☼ ❀ ✿ܓ ♋ ₰ ① ® ₢ ◘╔☼╗在 ۩ ▲▼ • ¡ € # ¢ ∞ § ¶ Σ ® † ¥ ¨ ^ øπ " ∂ ƒ © Δ ˚... æ « ' ≠ ∂ ƒ © Δ ¬ Ω ≈ ç √ ~ μ ≤ ≥ ÷ ۝ ღ ร t ค ∂ ย ร t ○∟° ╓ ╥ yμ ♠ ♣ ♥ ♦ ♪ ♫ ツ ² ° ₪ Ҏ † Ψ ♪ ♫ ≥ ¢ ® 私 の グレス Ж ت ღ ¤ ฬ ๏ ภ є г ō ø ๏ ק Я ภ ŗ ร Ŧ † Ŵ ώ ζ ิ ั ۞ * εїз ❣ ○●ゃ ۩ س ⊙ ◎ ✖ ╄ ஐ ه ►◄♨ ♦ ◊ ◦ ☼ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩♭の あ ぃ£ ❤ # @ & *⊙◎ ◑ ◐ × ÷ = ≠ ≒ ∞ ± √ ⊥ ▶ ▷ ◀ ◁ ☄ ★ ☇ ☈ ☊ ☋ ☌ ☍♤ ♧♩✙ ✈ ✉ ✌ ✁ ♝ ♯ ♮ ☪ ♈ ♨ ₪↖↗ ↙↘ ㊣ △▲☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ § ¥ 〒 ¢ £ ※ & ⁂ ↂ ✐ ✌ ✍ ✡ ✓ ✔ ✕ ✖ ▪ ▫ ░ ▒ ♦ ◊ ✄ ☪ ☣ ☢ ▧ ▨ ☜ ☞ ¤ ⊹ ⊱⋌ ⋚ ⊰ ۩ ~ ◕ ▶◀ ۞ ♢ εїз ゃo س ☺☻ ╄ ஐ ه ☼ ◦ ◘ ◙ ◈ あ ぃ£ ❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❇ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ❤ ♡ ღ ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O ♋ ㊝ ◎ ☜ ☞☎ ☏ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ☇ ☈ ☊ ☋ ☌ ☍ ☑ ☒ ☢ ☸ ☹ ☽ ☾ ♝ ♯♭♮ ☪ ♈ ₪ 큐«»
ม้าสนักนณะมพิศษพื่อปรสงนโคอัเนื่จพดํริรัชญลึไข่ต้ใช้น้จฉี่ด็ต้ห้สุร่ยสลตรรื่ต่と
電子 グラム と へ リットル メートル の と トン に で ワット の
ఒక బి సి పే జీ ఇ చ వ న్ పో టీ మా త్ర మే మి స్ ఇ కొ త్ చె క్ అ దా ల రా ణి ఎం చు కోడి న ని ణు ల ప్యా నె ల్ పా టు వ లో ఓ టు ప్ర సి ద్ధ వై ల్డ వె ట్ అ డు త న సో ద రు లు వ ర కు టా బ్ స న ప ణ షె రీ ప్ ద్ధ మ య్ యా చె ద దు అ నే పె గ రా లో రో గ్య స్య ఉ న్నా వి మై న న్య ణి ది తె గు ళ్లు శ డి એક બોલ્ડ: એલ ડી હું એ મ એ ન ઓ ટે જ પાનું વા ઇ ડ ટી વાય X માં યુ સાથે ატა და ბ გ დ ე

Můžete s nima ozdobyt jmena u koní na howrse a nebo si je jen tak někam dát!

Lovci noci

17. května 2012 v 20:47 | Lucie Strnadová |  Lovci noci

PROLOGPro hráče adamo 111

17. května 2012 v 16:00 | Luciana Strnadová |  Mé prezentace a avatary
Avatary dělám na howrse hráčům tady najdete avatara mého kamaráda!

I chameleon rád četuje

17. května 2012 v 15:58 | Lucie Strnadová |  Obrázky

Bohové Egypta,od písmeno A

17. května 2012 v 0:44 | Lucie Strnadová |  Egypské záhady

A

¨Ach¨

Ach byla jakási nemateriální část v každém člověku, která vznikala při zrození a zůstávala i po smrti jedince. Ach byla zdrojem psychických a intelektuálních schopností člověka. Aby Ach mohla existovat i po smrti, muselo být tělo správně mumifikováno a za předepsaných obřadů uloženo do hrobky. Pozůstalí pak přinášeli Ach zesnulého oběti v podobě potravin a nápojů. S Ach úzce souvisí další součásti osobnosti člověka - Ba a Ka.

¨Achom¨

Původně se nazývaly všechny božské bytosti, duchové a démoni obecně. Později se význam rozrostl i na sochy a malby bohů a také na mumie.

¨Ah¨

Bůh měsíce. První zmínky pocházejí teprve ze Střední říše. Velkého významu nabyl v Nové říši. Zobrazován byl jako muž v bederní roušce s měsíčním kotoučem nad hlavou. Ah byl nazýván i samotný Měsíc.

¨Aker¨

Bůh Země, nebo Země samotná. Později i bůh vesmíru.

¨Amemait¨

Jakýsi kříženec lva a krokodýla s krokodýlí hlavou. Účastnil se tzv. obřadu vážení srdce, kdy byl posuzován život zemřelého (obdoba křesťanského posledního soudu). V případě, že duše zemřelého při této zkoušce neobstála, sežral Amemait jeho srdce a duše tak navždy zemřela.


¨Amentet¨

Bohyně západu, tedy bohyní všech zemí na západ od Egypta, z kterých Egypťané při svých válečných výpravách přiváželi kořist.

¨ Amenre¨

Bůh Théb (Vesetu), v Nové říši se stal nejvyšším egyptským bohem. Jedná se o výtvor thébských kněží, kteří ho stvořily spojením nejvyššího boha Amona s bohem Slunce Re.


¨Amon (Amun)¨


Jeden z nejvyšších bohů, později i nejvyšší. Bůh, který vznikl jako první a jehož podstatu nikdo nezná, stvořitel a Pán světa. Zobrazován bývá v lidské podobě s korunou na hlavě, slunečním kotoučem a dvěmi pštrosími péry. Amonovým posvátným zvířetem byl beran, zobrazovaný obvykle v podobě sfingy. Centrem Amonova kultu byl Karnak, kde se nachází i velká alej beraních sfing.

¨Amset¨

Syn boha Hora. Stal se bohem jihu a ochráncem jater uložených v kanopách v hrobce mumifikovaného.

¨Anat¨

Bohyně války a ochránkyně před divokou zvěří. Bohyně byla do Egypta "dovezena" vpádem asijských Hyksósů počátkem 17. století př. n. l. Na svém významu nabyla až za vlády Ramessovců.

Další díl nás čeká příště...... A to ještě stále ....A....Hudba a já

14. května 2012 v 16:31 | Lucie Strnadová |  hudba

Immediate Music - Surrender To Hope

Poslouhejte až do konce i když se tahle hudba moc lidem nelíbí mě ano jelikoš mě inspiruje a to dost......a to hlavně v poli psaní příběhu!

Zdroj:youtube

Immediate Music - World On a String

Emotivní hudbu miluji ve svém mobilu mám spoustu těchto písní jsou hustí a mě se líběj.Hledám v nich inspiraci a vždi v nich něco najdu!Hudba nám něco dá ale i něco vezme!
Některé písničky jako tichle nenajdete na uloz to!Jsou prostě jen a jen na youtube a to je podle mě velice škoda.Asi tuším proč nejsou protože jsem nejspíš jedniná kdo to poslouhá.Sice poslouhám i hudbu jako vrstevnicí ale ta mě tak nebere...jen když mám na náladu.
Všechni písničky a vide co najdete na mém blogu je čistě jen to co mě zajímá a co mám ráda....

Immediate Music - Ashes of War

Ze začátku je můj oblíbení hudební nástroj a to je.............?Hádejte?No dobře možná že by jste to neuhádli,ale také je možné že vás jen podcenuji.... je to pijáno!


Bohužel některé písničky už třeba po druhé nenajdete......V minulosti zaniklo spoustu dobrých skupin a písniček....Jako třeba US5....Některé skupiny přestali existovat protože některý ze členu umřel nebo je zradil...

Immediate Music:"Darkness on the Edge of Power"

Immediate Music - Imperitum


Existuje-li hudba jsme štastní pokuď by hudba přestala existovat skončili by jsme jako zatrpklí lidé.Já například bez mobilu ve kterém mám písničky a bez sluhátek nedám ránu a tak je to určitě sváma některíma lidma stejní.

Immediate Music: "The Reluctant Warrior"

V hudbě a některích písnich je otřesnej text...spěváci,spěvačky a skupini spívaji o sexu drogách a dalších nesmyslech a proto se někteří mladší lidi vrací ke starím písním ne žebych k nim patřila ale někdy si raději pustí starší písničky.Někdy si říkám,že někteřé hvězdi potřebují co nejvíc šokovat a upozornit na sebe jako třeba Ledy Gaga,sice má některé písničky heské ale šokuje.A to někdy doslova!Jako třba s těmi šatami z masa no nechutní,já bych si to nikdy na sebe neoblékla.Proč prostě nespívaj o něčem jiném?No prtože to nejde....Sice mě za tenchel názor budete odsuzovat ale je to pravda bohužel.

Immediate Music: "Lacrimosa Dominae"


Hudba je vše!A bohužel si tím níčime i uši když to poslouháme ve sluhátkách...no a co tak budeme hluhí dřív než naši babičky!A to mi právě ta hudba bere....sluh!
Něco za něco!Vždicky to tak bude!

Immediate Music - Age of Discovery

Měla bych končit nebo vás zase a opět zahltim hudbou!
Tak jo poslední ale opravdu poslední:

Immediate Music - Glory Seeker


Stejně si to nejspíš ani neposlehnete co ?

Avatar pro mipafisa

12. května 2012 v 14:47 | Luciana Strnadová(assassinka) |  Mé prezentace a avatary
Tak snad se vám avatar líbí pokuď by jste také chtěli takoví stačí napsat....do fóra na tomto blogu,kde mužete psát i své dotazi a názori

Moje prezentace

12. května 2012 v 13:53 | Lucie Strnadová |  Plemena koní atd.