Ezio Auditore da Firenze

31. března 2012 v 23:47 | Lucie Strnadová |  Assassin CREED

EZIO

Byl to Italský šlechtic z období renesance, a zároveň hlavní postava v sérii her Assassin's Creed (série), kde jsou však všechny události okolo jeho osoby smyšlené.
Ezio Auditore da Firenze,ale doopravdy existoval...
Fiktivní Ezio Auditore da Firenze (za jméno se v Itálii přidávalo město, ze kterého člověk pocházel) byl šlechtic z Florencie během italské renesance, a bez vědomí většiny historiků a filozofů, ústřední člen a velmistr řádu asasínů. Jako potomka Altair Ibn-La'Ahada a předka Desmonda Milese, bylo na Ezia odkázáno dědictví Asasínů, o kterém nevěděl až do věku 17 let.

Ezio se narodil do vznešeného rodu Auditore, jako druhorozený syn. V dětství strávil mnoho času se starším bratrem, Federicem, který ho naučil velmi dobře lézt po budovách, skákat z velkých výšek do stohů sena a jiné akrobatické dovednosti, dnes zvané parkour. Zlom nastal ve věku 17 let. Zde také jeho život začíná sledovat hra Assassin's Creed 2. Jednoho rána uspořádal pěstní bitvu s přáteli po svém boku proti přívržencům rivalského rodu de'Pazzi s jeho členem, Eziovým vrstevníkem Vieri de'Pazzim. Právě v této bitvě, ze které vyšel vítězně, přišel k oné viditelné jizvě na tváři. Den strávil s bratrem a ukončil jej malou návštěvou ke své přítelkyni, Kristýně Vespucci. Druhého dne z jejího domova rychle utekl před jejím otcem, a šel za svou matkou Mariou do domu Auditore. Právě ona ho seznámila s jeho nejlepším přítelem, Leonardo da Vincim. Do odpoledne ještě pomohl své sestře Claudie a pak i bratrovi Petruccimu. Následně potkal otce, Giovaniho, který mu uložil několik úkolů po městě. Po těchto obchůzkách měl ještě odnést dva dopisy. První byl pro jednoho Zloděje a Kurtyzánu, a druhý pro Žoldáka. Ten si dopis vzal, avšak vzkázal Giovannimu, že se události urychlily a že už není čas. Následně si Ezio všiml velké skupiny vojáků, mířících směrem k domu Auditore.

Ezio přišel pozdě, stráže odvedli otce i bratry pryč, doma byla jen služka s Eziovo matkou a sestrou. Ezio se vyšplhal až na vrcholek florentského Pallazo della Signoria k cele otce. Ten mu pověděl o tajné místnosti ve své pracovně, a ať si Ezio vezme vše co najde. V oné místnosti Ezio našel otcovo Asasínské roucho, meč, zlomenou dýku s chráničem na ruku, kus zašifrovaného pergamenu, a dokument obsahující spiknutí proti Florencii a nepřátelské plány. Tento dokument donesl Uberto Albertimu, rodinnému příteli, kterého předešlý den potkal u otce v pracovně a v pozadí si všiml osoby s širokou černou kápí. Uberto slíbil, že otec s bratry budou volni už druhý den, že se postará. Následně šel opět ke Krystýně domů, kde jí pověděl situaci a strávil zde noc. Druhý den se šel podívat na náměstí, jaká je situace. Bohužel se událo to nejhorší - poprava otce a bratrů. Na pódiu vedle nich stál Uberto Alberti, rodinný přítel, a v pozadí tajemná postava v kápi. Ezio tomu chtěl zabránit, avšak jakmile páka spadla, Ezia obestoupili vojáci a musel se dát na útěk.

Ezio strávil noc u Kristýny a druhý den ho kontaktovala služebná o její příbuzné, která může Eziovi pomoct. Ten nabídku přijal a s matkou i sestrou se na ono místo dostavil. To místo byl veřejný dům. Místní vlastník byla Kurtyzána Paola, která nabídla Ezia naučit se vyhnout strážím, stát se součástí davu - splynout a krást. Po menší lekci Eziovi vrátila skrytou dýku, kterou očividně ztratil - či mu byla odcizena, a poradila, aby jí vzal k Leonardu da Vincimu. Ten mu dýku zprovoznil, a tak se Ezio mohl pomstít. Nepozorován se dostal na náměstí před Pallazo della Signoria, kde Uberto Alberti rozmlouval s Lorenzem de'Medicim. Po chvilce se zastavili v soukromé zahradě hned vedle Pallazo. Ezio po střechách obešel náměstí a proklouzl kolem stráží k oné zahradě. Lorenzo už tu naštěstí nebyl. Ezio se dostal dolů a vykonal na Albertim svou pomstu.

Ezio dal na radu Paoly a odstranil ve Florencii plakáty s ním na obrázku hledaného zločince. Poté se rozhodl s matkou a sestrou opustit Florencii a jít za strýcem Mariem do Monteriggioni.

Jeho strýc, Mario Auditore, Ezia začal s jeho asasinským tréninkem a přípravou na pomstu proti hlavnímu mistru templářů, Rodrigu Borgiovi, který nařídil popravu jeho otce a dvou bratrů. Během svého pátrání, Eziovi se podařilo nejen sjednotit stránky Altaïrova kodexu na poprvé od doby Domenica Auditore, ale také zachránil města Florencie, Benátky a později Řím od templářské zloby. Zajistil budoucnost putování Krištofa Kolumba do "Nového Světa" a osvobození Říma od kontroly Borgia, pomohl také rozšířit renesanci a assassinské ideály nezávislosti a svobodné myšlení celé Itálie.

Krátce před smrtí roku 1503 Rodriga Borgia, Ezio byl zvolen hlavním mistrem, neboli "Il Mentore" Noccoló Machiavellim.

Podle hry Assasin's Creed 2, Brotherhood a Revelations našel Ezio Auditore v Il Vaticano v Říme kryptu, ve které byla tajemná postava Minerva, která mluvila o konci světa.

ZDROJ:Wikipedia
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama