Morigontovi hory 2.kapitola

4. prosince 2011 v 0:34 | L.V.S.Monroo |  Morigontovi hory

MORIGONTOVI HORY

Bílý rytíř Ordagon


KAPITOLA 2

Zrada


Rondalon se blížil temnou ulicí,kde na zemi leželi zbytky rozsápaných těl,které byly kdysi živí lidé.
Uprostřed svítila lampa,která jako jediná nebyla zničená.Cítil za sebou horký dech Darmona.
Vytasil meč,a propátrávál světelní bod,ale i ty nejhlubší stíny.Někde v postrani ulici se ozývalo třeskot zbraní ,a řev.Rondalon cítil kouř a pach krve.Zvedal se mu žaludek.Žádnou příšeru nepotkali.Rondalon nevěděl proč?Nejspíš příšery měli jinou práci.Darmon naopak věděl proč na ně nezaútočili ,a taky svoji domněnku řekl nahlas
,,Víš proč na nás nezaútočili? "
Rondalon zavrtěl hlavou.
,,Protože patříš mezi ně chlapečku!".
Rondalon se na Darmona nepodíval.Měl na práci něco scela jiného.Cílil pach kouře a smrti.Myšlenkama se stočil k matce a mladším bratrům.Kdyby se ohlédl,tak by viděl Darmona jak má za opaskem provas a usmívá se.Opatrnost byla nezbitná.Někdy měl pocit,že jeho a Darmona někdo pozoruje.Jeho oči neviděli do hlubokých stínu.Tam by se mohl netvor klidně skrýt.Nevšiml si,že se Darmon napřahuje k ráně.Někdo ho najednou praštil do hlavi.Rondalon nahvíli stratil vědomi.Otočil se.
,,Co blbneš? ",otázal se Darmona.Z jedné uličky viběhlo pět kluku.Rondalon si vybavil to co řekl Lemren,a chned mu došlo,že se na něho kluci domluvili.Proč jen nebyl opatrnější,Proč?Protože je hlupák,a nečekal že na něho zautočí v tak zoufalé situaci.
,,Lonedone myslel jsem,že tu nejste.Nebo vás nějáka hnusná příšera napadla? ",uhehtl se Darmon,na dobíhajícícho kluka ze šrámem na tváři.Všeh pět kluku doběhlo ke svému šéfovi.
,,Jedna nás napadla,ale my jsme jí zahnali ",řekl Lemren udýchaně.Chlapec měl problémy z dechem a proto Rondalona nikdy nehitil.Zvedl se ze země,a šáhl po meči.
,,Chele ten šmejt chce vzít ten meč ",upozornil Garlon své povedené kamarády.Darmon chcitil Rondalona za ruku,a skroutil jí tak,že mu do očí vitriskly slzy bolesti,vzteku a ponížení.
,,Pánové mistr je na nás krátkí ",uhehtl se Triator.Hnědovlasí Largon si na chlapce uplivl.
Trialor a Gorlon hitili světle vlasého chlapce za ruc,a skroutili mu je za záda,a Lonedon mu z potěšením výrazem pevně svázal ruce.
,,Vy jste se zbláznili ů,vikřikl patnáctiletí Rondalon.Šest kluku se usmívalo škodolibě od ucha k uchu.Darmon chlapce hitil za vlasi,a odvlekl ho nasilím k rozzářené lampě.
,,Co chcete dělat? ",otázal se vystrašeně chlapec.
,,Ty jsi to nepohopil Rondalone? ",otázal se Darmon,a přivázal ho dalším provazem,který mu podal Trialor k lampě.Sedm chlapcu si nepovšimli stínu,na střeše protějšího domu,který se rísoval na ozářeném neby od ohně,který planul z některých budov.Ozívali s výbuchy a nářek poraněných.Ve městě byly totiž sklady z municí a trhavinou.Nepřátelé tohle samozřejmě všděli ,a tak toho náležitě využili.
,,Necháme tě tu na pospas příšerám ".Všech šest chlapcu se rozesmálo.Bylo to vlice zvláštní v této chvíli,a na tomto místě.I když se okolo něho děli podivně věci(Jako napříkla měl černé vlasi),tohle bylo nejvíc podivné.
,,Zanecháme tě tu osudu ",ušklíbl se Darmon,prtože věděl,že chlapce brzy oběví nepřátelé a zabijí ho.
Rondalon bezmocně zíral,na záda odházejícých chlapcu.Meč Naygur(Přízrak)ležel na levo od něj.Ocitl se fakt ve špatné situaci.Velice špatné situaci.Nevědl kudy kam.Trhl rukama,i když věděl že to je marné.Chlapci odvedli dobrou práci.Až moc dobrou.Osaměl.Rondalon přemýšlel jak se dostat z pout.Počkat,když to nejde mečem pujde to hráničema.Nahmatal na prstenočku zlatí prsten.Přál si,aby se jeden z prstenu proměnil v hranič z dvěma bodci.Doufal,že to bude fungovat.Věděl,že nemá času na zbit.Příšery by ho mohli brzy oběvit.****
,,Krály mám ho jít zabít?",otázal se muž z mečem,který byl celí od krve.
,,Ne",zavrčel král příšer a netvoru:,,Chci vědět jestli se z toho dostane".
,,Smrtelníci se nikdy neosvobodí,"ušklíbl se netvor.
Král mlčel,protože věděl že ten chlapec brzy zemře.Ten chlapec byl příliš slabí,aby se z něcho stala příšera.Příliš slabí a křechký.
Pujde chlapce zviklidovat sám.
,,běžte najít těch šest chlapcu,a přiveďte je na hlavní náměstí",poručil král.Muž z krvavím mečem přikívl,a pokinul rukou do stínu jedné z uliček.Ze stínu višlo pět příšer,podobním lidem.Nestvury davních času.V jejich žilách kolovala krev nenávisti a jed,kterí zabijí.
Šest nestvur Ragonu se michli okolo krále jako černécstíny a splynuli z okolím.Králuv pohled se vrátil spátky k chlapci,kterí něco dělal za zádama z poutama.Přimhouřil oči,a opatrně se začal přibližovat k nic netušícímu chlapci.
****

Rondalon přišel na to jak správně nastavit dvoubodce na hrániči tak že byly velké jako palec.Trhl provazem na rukou,a pocítil jak senařezaná vlákna spřetrhavají.Byl volní.Rychle přeřezal druchí provaz,kterí ho poutal k lampě.Provazi spadli na rozbité kameny.Cítil,že ve vzduchu visí něco nebezpečnécho,něco čemu nerozuměl,a cítil to všude v ulicích.Vyskočil ze země,a rychle šáhl po meči.Zahvíli už meč svíral pevně v ruce.Instinkt mu však napovídal,že něco není v pořádku.Rychle se otočil,a z mečemv ruce byl připraven čelit útoku.
To co,ale spatřil mu málem podlomilo kolena.Před ním stál velký svalnatí muž,v ruce držel černí meč z bílím kamenem.Jílec se černě leskl.Nevěděl že je to král Morigon,ten kterí bere životy.Rondalon,muže v černé zbroji pozoroval z ostražitím pohledem.Věděl,že netvorové dokážou být zákeřní.Muž vycenil zuby,které byly bílé a silné.Muž zastrčil meč.Rondalon ucouvl.Muž,netvor v ruce svíral pouze černou větší dýku.Rondalon si uvědomil,že si musí dávat pozor,aby ho netvor nezranil.
,,Krev netvori dráždí",říkaval otec.Tak takchle skončí jeho krátký život.Zabije ho netvor.Muž byl ,ale stejně už podráždění.
-Musím utíc,ale jak?-zoufalství,které ho přepadlo před několika hodinamy,když jejich dům přepadli netvorové,a zabili všechni sloužící,a jeho staršícho bratra Reda vzrostlo.Red se postavil nepřátelum,aby mohli utéct..Položil svůj život,a na to nikdy nezapomene.
POKRAČOVANÍ PŘÍŠTĚ!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanik Hanik | 23. prosince 2011 v 20:12 | Reagovat

Je to moc hezký příběh . Ze začátku smutný .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama