Letopisy Paramonu

21. července 2011 v 0:35 | Lucie Strnadová |  Letopisy Paramonu
LETOPISY PARAMONU

PROROCTVÍ


Výstavní exponát 1.

Erik znuděně zívl.Nudné výklady o historii ho nezajímali,a o magických předmětech už vůbec ne.Na kouzla a na nadpřirozeno nevěřil.Do muzea šel jen proto,aby neměl učitel Dějin kecy.
Kouzla.Bájné místa,kde existovali magické bráni mezi světy,a další nesmyslné vymysli.Erik kouzlům a dalším blbostem opovrhoval.Byly to pitomosti,které si vymysleli jejich předci,,aby vysvětlili nepochopitelné úkazy.Předci obětovali různím bohům zvířata nebo i lidi.Ble....
K předkům se rozhodně nehlásil,neměl to totiž zapotřebí.Kněžím nebo kněžkám nestačili kouzla a oběti.Oni museli mít ještě kouzelné předměty.
,,A teď se přesuneme do další místnosti,kde jsou obřadní dýky,misky a další podivuhodné věci,které určitě zaslouží náš obdiv."Erik obrátil oči v sloup.Monotoní a pouční ton průvodčího ho rozčiloval.Vrazil si ruce do kapes,kde by normálně nahmatal svůj moderní mobil z šesti tisíci písničkami,internetem a dalšími vymoženostmi,ale kapsa teď zela prázdnotou.Mobily jim totiž učitel hned před odjezdem zabavil,a zamkl v kabinetu.Měl toho tak právě dost.Přesunuli se do další velké místnosti,které vévodilo podivuhodné žezlo.Leželo v černém pouzdře,které bylo zhotoveno teprve nedávno.Žezlo bylo velké jako šestnáctileté dítě,a zlatě se třpytilo.Úplně nahoře bylo žezlo zakončeno spirálou,která se omotávala okolo bílé velké kapky ve které byly vidět zlaté žilky.Erik odvrátil oči,ale žezlo ho dál přitahovalo.
,,Žezlo se našlo ve velké hrobce krále nebo čaroděje.Velká bohatě vyzdobená hrobka se objevila náhodou,když do vstupní šachty spadl jeden turista.Hrobka byla vitesána do skalního masivu.Archelogové v hrobce objevili velké množství zlatích nádob a dalších věcí.Zlaté nádoby byly po okraj naplněné drahíma kamenama.Mrtví,kterí tam měl být archelogové zatím nenašli.Žezlo bylo zabaleno v černé látce z bavlni.Látka se docela zahovala,a proto byly patrné ručně višité obrázky z prastarímy nápisi.Látka se momentálně teď rekonstrujuje.Žezlo bylo položeno na bílém kvádru v délce velkého člověka.Archelogové,na stěnáh našli zlatem vyzdobené fresky které znázornují války,vznešené krále,draky a další neidetifikované obrázky.Stěny jsou pokrité velkým množstvím nerozluštitelních podivních znaku.Hrobka bohužel není veřejnosti zatím přístupná."

,,Slišel jsem že žezlo je prý možná magické",připoměl zrzek,který se jinak jmenuje Tom Roldon.
,,Ano",přikívl pruvodce:,,žezlo je opravdu magické.Vědci ani archelogové zatím nezjistili jak.Žezlo má někdy příznivé vlivi na jedince někdy ovšem ne.Žezlo spusobuje zavratě,nevolnost,a při nejhorším i smrt.Vnejlepším dokáže uzdravit i rakovinu."
,,A co znamenají ty divní znay na žezle?",otázala se dívka z brýlemi.Hnědovlasá dívka milovala tajemné dějni už snad od plenek.
,,Vědci a archelogové si myslí,že na žezle jako v egypských pyramidách je varování nebo temné kouzlo,které varovalo nebo proklelo vykradače hrobu".Erik se ušklíbl.Představil si zloděje z obrovzkíma králičíma zubama a ušima.Musel se při té představě usmát.
,,Nedotíkejte se prosím žezla,protože je sledováno kameramy,které jsou připojeny na policejní obrazovky!"
-Jasně to ti tak věřím- ušklíbl se Erik.
,,Máte patnáct minut volno,a pak se pujdem kouknout na válečné zbraně",řekl učitel Tomm Winstton,a přísně se podíval na Erika.Chlapec se na něj nevině usmál,a prohrábl si světleblonďaté vlasy.
-Uličník jeden-Zamračil se učitel,a doufal že zase nemá něco zalube.
Otočil se na podpadku a odešel do prodejny suveníru.Velká místnost se pomalu vylidnila.Poslední zde zústala dívka z brýlemi a Erik.
,,Od tebe bych to nečekala,že tu zustaneš Eriku.Ty se přeci nezajímáš o starověk?"podotkla Alice Bruderová,a mrkla na něj hnědíma mandlovíma očima.
,,Ne",zavrtěl hlavou Erik:,,ale na ty starodávné zbraně se docela těším.Třeba tam najdu něco co bych mohl použít ve škole na strašení holek".
,,Brnění?",usmála se dívka,a upravila si hnědí zatoulaní pramen vlasu.
,,Pavouk sklípkan se taky dá použít ,když nepomuže brnění mladá dámo".
Věděl,že brnění by si niky neoblékl.Vypadal by v něm nhorázně směšně.
,,Alice Brudrová",ozval se hlas pruvodčího:,,potřeboval by s vámi mluvit ředitel ohledně těch obrazu co má váš otec zítra přivést."Alice na Erika mrkla,a drobníma kručkama odcupitala do pracovny ředitele pana Igora Ryana Royna.
-Konečně-pomyslel si.Přistoupil k otevřené vytríně,kde tiše leželo v černém pouzdře zlaté žezlo.Rozeznával i ty nejemnější detajli.Žezlo vypadalo jako hul ze spirálama.Rozeznal malé miniaturní obrázky ptáčku,drku a znaku.Miloval porušování zákonu,ale přeci jenom zaváhal.Opravdu žezlo spusobuje smrt?Ne,to je jen vymyšlená báhorka.
Rozhlédl se,aby se ujistil že v místnosti nikdo není.Rychlím pohibem se dotkl zlatého žezla.Přidušeně vykřikl.Kov měl teplotu lidského těla.Končky prstu ho začali brnět.Erik měl nepříjemní pocit,že strácí pudu pod nohama.Chtěl prsti,ktrímy se dotíkal žezla odtáhnout,ale nešlo to.Erik začal panikařit.Dřevěná podlaha mizela.Před očima se mu objevila vyřící zlatá mlcha,která se proměnila v zlaté bodavé světlo.Erik zavřel oči.Začala se mu motat hlava,a měl pocit závratě.Celí svět mu připadal vzdálení,a neznámí.Pomalu otevřel oči,a....
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ(PARAMONA 2ČÁSŤ) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hellushka Hellushka | 21. července 2011 v 20:42 | Reagovat

Luci to je strašně pěkný..=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama